"Манчестър Сити" не пожали "Челси" с 3 гола за 16 минути

"Гражданите" се изкачиха в топ 5. Кризата при "сините" продължава

"Манчестър Сити" победи "Челси" с 3:1 в дербито от 17-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" успяха да вкарат всичките си попадения от 18-ата до 34-ата минута, докато противниците им стигнаха до почетен гол в добавеното време след второто полувреме.

Победата позволи на тима, воден от мениджъра Хосеп Гуардиола да се изкачи на 5-а позиция в класирането, изоставайки на 4 точки от лидерите "Ливърпул" и "Манчестър Юнайтед" ("Сити" е с мач по-малко). На другия полюс са в "Челси". "Сините" от Лондон имат само една победа в последните си 6 мача, като не е изключено мениджърът им Франк Лампард скоро да напусне поста си.

Първият гол беше дело на Илкай Гюндоган, който стреля от границата на наказателното поле.

Фил Фоудън получи страхотен пас от Кевид де Бройне за 2:0, а самият белгиец се разписа в 34-ата минута след отлична акция на Рахим Стърлинг.

След като през първото полувреме футболистите на "Манчестър Сити" изцяло владееха ситуацията на терена, те отпуснаха темпото през втората част. От "Челси" така и не се възползваха, поне до 3-ата добавена минута, когато Калъм Хъдзън-Одой успя да върне един гол.