"Манчестър Сити" не се смили над "Кристъл Палас"

"Гражданите" победиха с 5:0

"Манчестър Сити" разгроми с 5:0 "Кристъл Палас" в мач от шестия кръг на Висшата лига. По този начин "гражданите" нанесоха шеста поредна загуба на лондончани, които все още нямат отбелязан гол от началото на първенството.

Лирой Сане откри резултата в 44-ата минута след пас на Давид Силва. Втората част започна както приключи първата - с нов гол на "Сити". Този път точен бе Рахим Стърлинг.

В 59-ата минута Стърлинг бе намерен от Агуеро на празна врата и покачи на 3:0. 20 минути по-късно и самият Агуеро записа името си сред голмайсторите, след като засече с глава центиране на Сане за 4:0. Крайното 5:0 оформи Фабиан Делф с прецизен удар от дистанция.

Във временното класиране във Висшата лига лидер е "Манчестър Сити" с 16 точки. Толкова има и градският съперник "Юнайтед", който обаче е с по-лоша голова разлика. "Кристъл Палас" е на последната 20-а позиция с 0 точки.