Манчестър Сити първи в четвърта група след голов трилър на “Етихад” (ВИДЕО)

"Гражданите" надвиха трудно немския Борусия Мьонхенгладбах с 4:2

В мач с множество обрати Манчестър Сити победи Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 и завърши на първо място в четвърта група.

Двубоят започна отлично за домакините, които доминираха, и в 16-ата минута Давид Силва откри резултата. Възпитаниците на Рогер Шмит обаче изравниха чрез Юлиан Корб три минути по-късно. Малко преди почивката немците осъществиха пълен обрат. Рафаел отбеляза за 1:2.

“Гражданите ” атакуваха през голяма част от второто полувреме, но трябваше да чакат до 80-ата минута за изравнителния гол. Вилфред Бони подаде отлично на Рахийм Стърлинг и той не сбърка– 2:2.

Сити поведе секунди след това. Сценарият се повтори. Стърлинг се разписа, отново след пас на Бони. Малко по-късно англичаните вкараха и четвърти гол. Националът на Кот д'ивоар Бони оформи крайното – 4:2.

С този успех Манчестър Сити завоюва първото място в групата, а Борусия отпадна от евротурнирите. В другият мач Севиля победи Ювентус с минималното 1:0 на своя “Рамон Санчес Писхуан” и ще участва в Лига Европа догодина.