"Манчестър Сити" смаза от бой безличен "Ливърпул"

Срамна загуба с 4:0

В мач без значение за класирането във Висшата лига "Манчестър Сити" разгроми с 4:0 новия шампион "Ливърпул".

На "Етихад" играчите на Пеп Гуардиола доминираха през почти цялата среща, а мърсисайдци, вероятно успокоени от първата си титла от 30 години, играха нетипично слабо.

Преди началото на срещата "гражданите" направиха шпалир на шампионите от "Ливърпул".

Сред малкото добри положения за гостите бе греда на Мохамед Салах в 19-ата минута. През останалото време "небесносините" бяха по-агресивни, а голеадата им започна в 25-ата минута, когато Джо Гомес задържа непозволено Рахим Стърлинг в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Капитанът Кевин де Бройне с хладнокръвен удар откри резултата - 1:0.

10 минути по-късно Стърлинг покачи на 2:0 след чудесен пас на 20-годишния Фил Фоудън. Самият Фоудън ознаменува силната си игра с гол за 3:0 в 45-ата минута.

Високото темпо от страна на "Сити" продължи и през втората част, а в 66-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн си вкара автогол при опит да изчисти топката след удар на Стърлинг.

Разгромът можеше да бъде още по-срамен за мърсисайдци, но попадение на Риад Марез в края на мача бе отменено заради нарушение след преразглеждане с VAR.

Загубата е втора за "Ливърпул" във Висшата лига през този сезон. В оставащите шест кръга до края отборът на Юрген Клоп ще продължи да се бори за подобряването на рекорди като пълен сезон без домакинска загуба и спечелване на повече от 100 точки - постижение, постигнато от "Сити" преди два сезона.

Междувременно след спечелването на "Карабао Къп" Гуадриола и компания продължават битката си на други два фронта - ФА Къп и Шампионската лига.