Манчестър Сити - Реал (Мадрид) НА ЖИВО

Краен резултат: 0:0

На "Етихад Стейдиъм" Манчестър Сити приема Реал (Мадрид) в първа среща от полуфиналната фаза на Шампионска лига. Мачът е с начален час 21:45 и ще бъде предаван пряко по bTV Action. Moже да го следите и тук минута по минута.

Английският тим никога не се бе класирал за финалната четворка на турнира. В момента "гражданите" пишат история. На пътя им обаче застава Реал (Мадрид). "Кралския" клуб преследва 11-ти трофей в най-авторитетния клубен турнир.

Двубоят ще бъде специален за наставника на англичаните Мануел Пелегрини, който води Реал през сезон 2009/10, но в края на кампанията бе уволнен. Сега аржентинският треньор ще търси отмъщение.

Иначе освен дуел между него и прохождащия в треньорската професия Зинедин Зидан, двубоят щеше да бъде и битка между двама от най-големите голаджии в света - Серхио Агуеро и Кристиано Роналдо. Португалската звезда на Реал обаче не се е възстановил напълно от контузията, която получи в мача с Виляреал преди седмица. Роналдо не е преминал късния фитнес тест, в резултат на което дори не попадна в групата за тазвечершния двубой.

Стартови състави

Манчестър Сити (4-2-3-1): Харт - Саня, Компани, Отаменди, Клиши - Фернандо, Фернандиньо - Навас, Силва, Де Бройне - Агуеро

Реал Мадрид (4-3-3): Навас - Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело - Каземиро, Кроос, Модрич - Лукас Васкес, Бейл, Бензема

Първо полувреме

1' минута - Начало на мача! Главен съдия на срещата е Джунейт Чакър.

3' минута - Предпазливи първи минути и за двата тима. Бензема опитва пробив по дясното крило, но е фаулиран от Отаменди.

6' минута - Центриране в наказателното поле на Реал Мадрид. Без проблеми за стража Кейлор Навас.

8' минута - Битката се води предимно в средата на терена.

11' минута - Домакините налагат висока преса, но Реал се справя.

13' минута - Бейл пробива по дясното крило и центрира към Бензема, но топката избягва на французина.

15' минути - Скучен първи четвърт час на "Етихад".

21' минута - Бейл пробива и пуска топката към наказателното поле, но защитата на Манчестър Сити се справя.

24' минута - Реал атакува, но губи топката. Марсело обаче не се изтегля навреме и Пепе е принуден да спре Кевин Де Бройне с нарушение. Португалецът извърши доста груб фаул. Жълт картон за него.

26' минута - И Серхио Рамос не остана по-назад, но се размина с официално предупреждение.

29' минута - Манчестър Сити осъществява сериозен натиск.

37' минута - Жълт картон и за Давид Силва от състава на домакините.

39' минута - Тежък удар за Манчестър Сити. Проблемите на Силва продължават. Испанецът се контузи и на негово място влиза Ихеаначо. Интересен ход отстрана на Мануел Пелегрини.

45' минута - Нелош шанс за Реал (Мадрид). Пепе намира Бензема в наказателното поле, но бившият нападател на Лион стреля високо над вратата.

45' минута + - Изтече първата от дадените две минути продължение.

Край на първата част! Манчестър Сити - Реал Мадрид 0:0

*Смяна в състава на гостите на почивката. Хесе на мястото на Бензема.

46' минута - Начало на втората част!

47' минута - Изстрел на Агуероо.. над вратата.

48' минута - Реал с претенции за дузпа за фаул на Отаменди срещу нахлуващия в наказателното поле Бейл. Джунейт Чакър обаче не посочва бялата точка.

50' минута - Гостите са по-активни в началото на второто полувреме. Карвахал пробива по десния фланг и центрира, но е блокиран от Отаменди.

52' минута - Компани също е декориран в жълто. Пряк свободен удар за Реал, след това корнер..... Това бе най-чистото голово положение в срещата. Кроос центрира от ъгловия удар и сложи топката на главата на Серхио Рамос, но испанският национал стреля право във вратаря Харт.

56' минута - Панталонът на Зинедин Зидан пак е скъсан. Дали това му е на късмет, никой не знае. Според коментатора на мача Алекси Сокачев е ясно само, че французинът се нуждае от нов шивач.

65' минута - Нищо интересно на "Етихад"...

68' минута - Корнер за домакините.. и отново без резултат.

72' минута - Страхотен шанс за Реал. Хесе стреля с глава, но топката каца на напречната греда.

73' минута - Гостите продължават да действат по-добре в предни позиции. Този път Модрич стреля от дистанция, но над вратата.

75' минута - Изстрел и на Бейл. Покрай вратата.

79' минута - Удар с глава на Каземиро, но Джо Харт с фантастично спасяване.

80' минута - Марсело е фаулиран на границата на наказателното поле. Пряк свободен удар за Реал. Това изглежда опасно.

81' минута - Бейл с разочароващо изпълнение от удобна позиция.

82' минута - Разбъркване в наказателното поле на англичаните, при което пред Пепе се открива шанс да запише името си сред голмайсторите, но той стреля право в Джо Харт.

86' минута - Може да използвате записа на мача като приспивателно...

90' минута - Две минути продължение.

93' минута - Де Бройне стреля от пряк свободен удар, но Навас спасява.

Край на мача! Манчестър Сити - Реал (Мадрид) 0:0. Всичко ще се реши на "Бернабеу"