Манчестър Сити с разгром преди дербито срещу Барселона в ШЛ

Гражданите са вече на само пет точки от лидера Челси

Getty Images/Guliver Photos

В Англия, Манчестър Сити не остави шансове на Нюкасъл и след победата с 5:0 вече е на само пет точки от лидера в класирането Челси. Футболистите на Мануел Пелегрини се възползваха по най-добрия начин от грешната стъпка на сините от Лондон, завършили 1:1 като домакини на Бърнли по-рано през деня. Гражданите не оставиха съмнения кой е по-добрият отбор и до почивката водеха с три безответни гола дело на Серхио Агуеро от дузпа, Самир Насри и Един Джеко. През втората част Давид Силва на два пъти огорчи стража на гостите Тим Крул. Следващата среща на английския първенец е срещу Барселона в двубой от 1/8 финалната фаза на Шампионската лига, които ще бъде предаван пряко по каналите на bTV Медия груп.

По рано през деня, Челси записа второ поредно равенство 1:1, този път срещу намиращия се на 18-то място в класирането Бърнли. Директен червен картон получи Неманя Матич в 70-та минута заради гневната си реакция срещу Ашли Барнс, който му влезе ужасяващо, но единоборството убягна от вниманието на рефера Мартин Аткинсън. Голмайстор за сините във втора поредна среща се превърна Бранислав Иванович в 14-та минута. Малко преди края на срещата Бен Мий изравни с глава след изпълнение на корнер. Така Челси прибави само точка в актива си и вече имат 60, на 5 пред преследвача Манчестър Сити. Трети е Арсенал с 48 точки.