Манго вдъхнови Малави за обрат

"Пламъците" победиха Зимбабве в Купата на африканските нации

Първа победа за Малави в настоящото издание на Купата на африканските нации! "Пламъците" записаха успех с 2:1 срещу Зимбабве в среща от група 2 на турнира. В герой за Малави се превърна Манго, който отбеляза и двете попадения за тима и оформи обрата.

Зимбабвийците владееха инициативата преди почивката и взеха аванс в 38', когато Ишмаел Уади се разписа след центриране на Онисмор Басера.

Малави обаче изравни в края на първата част чрез Габадиньо Манго. Малко преди час игра отново той беше точен - озова се сам срещу вратаря Петрос Мхари и не сбърка.

Победата е едва втора за Малави в историята на турнира и съхранява шансовете на Манго и компания за продължаване към осминафиналите. Тимът заема третата позиция във временното класиране на група 2 с актив от 3 точки - зад лидерите Сенегал и Гвинея, които имат по 4. Зимбабве остава на дъното без спечелена точка.