Манолов и Зику не станаха шампиони на Румъния (ВИДЕО)

Драма в последния кръг, 26-та титла за Стяуа

asatirgumures.ro

Таргу Муреш, на Мирослав Манолов и Янис Зику, не успя да спечели титлата в Румъния. Последният кръг в местната Лига 1 бе особено драматичен.

Преди началото му Стяуа имаше 70 точки, а Таргу Муреш – 68. При равенство на гранда от Букурещ и победа за Таргу Муреш, отборът на Манолов щеше да стане шампион, тъй като в първенството на северната ни съседка при равен брой точки се гледат директните мачове между двата тима. Там Муреш имаше предимство.

Стяуа направи нулево равенство като гост на Студентцк Яш и изпълни едното условие. Муреш обаче изненадаващо загуби с 1:2 от опашкаря Оцелул и пропусна златна възможност.

Манолов и Зику започнаха двубоя като титуляри. Българинът бе сменен в 22-ата минута при резултат 0:0. Мачът започна обнадеждаващо за домакините, които откриха в 39-ата минута с гол на Габриел Мурешан от дузпа. В 69-ата минута Дорин Гога замени Зику. Пет минути по-рано Александру Тодорие бе изравнил за Оцелул.

Таргу Муреш опита да стигне до победно попадение, но вместо това халфът на Отелул Елдер вкара за 1:2, завършвайки перфектна контра атака.

Така Стяуа стана шампион на Румъния за 26-ти път в своята история.