Мъри спечели благотворителния мач с Димитров

Шотландецът победи с 2:1 сета

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 6:4, 4:6, 8:10 от Анди Мъри в благотворителен мач в Глазгоу. Всички средства от двубоя ще бъдат предоставени на фондацията "Бъдеще на младите", както и на UNICEF, чийто посланик във Великобритания е световният номер 2.

25-годишният Димитров спечели първия сет, след като успя да пробие подаванетo на шотландеца при 5:4.

Във втората част Мъри бързо поведе с 3:1, но Гришо изравни за 3:3. Двукратният олимпийски шампион отново дръпна с 5:3, Димитров съкрати до 4:5, но все пак шотландецът взе сета с 6:4 и изравни резултата в двубоя.

Победителят бе определен след дълъг тайбрек до 10 точки. В него Мъри бе по-съобразителен и спечели с 10:8.

"Винаги е удоволствие да играя с Анди. Има още турнири пред нас, беше хубаво, чудесна атмосфера, благодаря ви", сподели Димитров след края на мача.

"Беше невероятно, благодаря на всички, че дойдоха да подкрепят събитието. Мачът беше труден", каза Мъри.

По-късно двамата отново ще се изправят един срещу друг, но в мач на двойки. Партньор на Анди ще бъде брат му Джейми, а на Димитров - легендата Тим Хенман.