"Марица" не можа да се справи с класата на "Екзаджъбашъ"

Българските шампионки загубиха с 0:3 срещата си от Шампионската лига в Пловдив

CEV

Българските шампионки от "Марица" Пловдив не успяха да затруднят двукратните световни шампионки от турския "Екзаджъбашъ" и загубиха с 0:3 (13:25, 13:25, 19:25) мача от втория кръг на Шампионската лига.

Пред повече от 3500 зрители в зала "Колодрума", Иван Петков започна мача в състав: Кристина Чешляр, Габриела Цветанова, Радосвета Тенева, Силвана Чаушева, Мария Данчева, Виктория Григорова, Жана Тодорова.

В първите два гейма гостенките бяха безапелационни и затвориха частите на 13 точки. Пловдивчанки поведоха в третата част, но класата на шампионките си каза думата и турския тим постигна обрат в гейма и спечели мача без да загуби гейм.

За "Марица" Габриела Цветанова реализира 12 точки (39 % в нападение), а за турския тим Татяна Кошелева се отличи с 13 (1 блокада, 63 % в атака).

Реваншът е на 5 ноември в Турция. Ако не постигне победа с 3:0 или 3:1, българският отбор ще продължи във втория по сила турнир в Европа - Купата на CEV.