"Марица" поведе на "Левски" във финалната серия

Пловдивчанки спечелиха първата среща с 3:0

Шампионът "Марица" Пловдив победи гостуващия "Левски "с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) в първа среща от финалния плейоф в женското волейболно първенство.

Така момичетата на Иван Петков се нуждаят от още един успех, за да спечелят трета поредна национална титла.
Втората среща е на 25 март в София.

Столичанки стартираха силно и поведоха с 7:1 точки, но постепенно домакините започнаха да топят пасива си и изравниха при 15:15. Двубоят продължи равностойно, но в края на гейма пловдивчанки показаха по-добра ефективност и спечелиха с 25:23.

"Марица" започна по-добре втората част и поведе с 8:3, но "Левски" намали до 10:11 и поддържаше интригата до 18:20, след което домакините направиха пет поредни точки и взеха и втория гейм.

Софиянки поведоха с 4:0 точки в третата част, но домакините успяха да изравнят при 7:7. Срещата продължи равностойно, но второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за "Марица", а малко по-късно възпитаничките на Петков дръпнаха и с 19:15.

В края състезателките на "Левски" спасиха три поредни мачбола и от 20:24 се доближиха до 23:24, но за повече нямаха сили.

За пловдивчанки с 15 точки се отличи Нася Димитрова. За "сините" силен мач направи Моника Кръстева с 24 точки.