Иран съсече Мароко в края и мечтае (ГАЛЕРИЯ)

Автогол донесе успеха за тима на Карлош Кейрош

Иран победи Мароко в мач от първия кръг в група "В" на Световното първенство по футбол в Русия. Тимът стигна до успеха след автогол на резервата на Мароко Азиз Бухадуз в петата минута на добавеното време.

За Иран това е втора победа в историята на световни първенства по футбол. Първата беше срещу САЩ с 2:1 на Мондиал 1998.

В другия мач от групата по-късно днес играят европейският шампион Португалия и Испания.

В титулярния състав на Иран започна Сердар Азмун, който замени контузения нападател Мехди Тареми.

Капитанът на Иран Масуд Шоджаи записа историческо постижение. Той е първият футболен национал на страната, които играе на три световни първенства - 2006, 2014 и 2018 г.

Селекционерът на Иран Карлош Кейрош е първият португалски специалист, който води отбори на три Мондиала.
Мароко играе на световни футболисти финали за първи път от 20 години насам.

Футболистите на Мароко започнаха по-добре мача и пропуснаха няколко отлични възможности да открият резултата чрез Мехди БенатияЮнес Белханда и Амин Арит.

Отборът на Иран беше близо до това да поведе в резултата в 43-ата минута, когато организира една от редките си контраатаки. Вратарят на Мароко Монир Ел Хаджуи първо спаси удара на Сердар Азмун, след което топката попадна в Алиреза Джаханбахш, но Монир отново изби.

Мароко започна по-добре и второто полувреме, но в средата играта се накъса заради честите прекъсвания поради контузии. Няколко играчи и на двата тима напуснаха принудително терена

Съдията Джунейт Чакър даде шестминутно продължение, в което Иран получи правото да изпълни пряк свободен удар. Ехсан Хаджи Сафи центрира, а резервата Азиз Бухадуз с глава вкара топката в собствената си врата.

Cъстави:

Мароко: Монир Ел Хаджуи, Ашраф Хакими, Мехди Бенатия, Ромен Саис, Хамик Зийех, Карим ел Ахмади, Аюб Ел Кааби (77-Азиз Бухадуз), Юнес Белханда, Мбарк Бусуфа, Нурдин Амрабат (76-Софян Амрабат), Амин Арит (82-Мануел да Коща)

Иран: Али Бейваванд, Ехсан Хаджи Сафи, Рузбех Чешми, Масуд Шоджаи (68-Мехди Тареми), Мортеза Пуралиганджи, Омид Ебрахими (79-Маджид Хосейни), Карим Ансарифард, Вахид Амири, Алиреза Джаханбахш (85-Саман Годос), Сердар Азмун, Рамин Резаян