Мечтан дебют за Мбапе при рецитал на ПСЖ

Парижаните вкараха пет на "Метц"

Младата звезда на световния футбол Килиан Мбапе дебютира с гол за новия си тим ПСЖ. Пристигналият под наем от "Монако" нападател се разписа при успеха с 5:1 при гостуването на "Метц" в мач от петия кръг на Лига 1. С две попадения се отчете Единсон Кавани, а Неймар и Лукас Моура добавиха по още едно.

Кавани откри резултата в 31-ата минута след асистенция на Неймар. Отборът на "Метц" обаче изравни 6 минути по-късно чрез Ревиер.

В 56-ата минута Екото остави домакините с човек по-малко, след като получи червен картон. Това даде криле на гостите и в 59-ата минута Мбапе стреля точно за 1:2.

Автор на третия гол в 69-ата минута бе Неймар, само 6 по-късно Кавани направи 4:1. Последното попадение бе дело на Лукас Моура в 87-ата минута.

"Пари Сен Жермен" е лидер във временното класиране с пълен актив от точки – 15. Шампионът "Монако" също има пълен актив, но е с мач по-малко. "Метц" остава на дъното с 5 загуби от 5 мача и без спечелена точка.