Мексико обърна Нова Зеландия за Купата на конфедерациите

Новозеландците нямат победа от 11 участия в турнира

Мексико победи Нова Зеландия с 2:1 в мач от груповата фаза на турнира за Купата на конфедерациите.

"Ацтеките" изиграха силно второ полувреме и успяха да обърнат съперника, с което лишиха новозеландците от първа победа в турнира от 11 участия.

Крис Ууд изведе тима на Нова Зеландия в резултата в 42-а минута.

След почивката Мексико вдигна оборотите и обърна развоя на мача. Раул Хименес изравни в 54-а минута, а Орибе Пералта донесе победата с попадение в 72-а минута след центриране на Акино.

С победата Мексико оглави класирането в група "А". Тимът има 4 точки, колкото и втория Португалия, но по-добра голова разлика. Русия е трети с точка по-малко, а Нова Зеландия е без спечелена точка.

В другия мач от група снощи Португалия победи домакина Русия с 1:0. Пред пълните трибуни на "Откритие Арена" в Москва Кристиано Роналдо реши мача още в 8-а минута. Мегазвездата бе най-добре пласиран в наказателното поле и реализира с глава след центриране на Рафаел Герейро.