Меси измъкна победата от ръцете на Уругвай

Звездата на аржентинския тим вкара в добавеното време за 2:2

Лионел Меси спаси от загуба Аржентина в приятелската среща с Уругвай, след като отбеляза за 2:2 от дузпа, отсъдена в добавеното време.

Мачът се игра в Тел Авив, а футболните фенове имаха удоволствието да наблюдават един срещу друг две от звездите на "Барселона" - Меси и Луис Суарес.

Резултатът беше открит в 34-ата минута, след като Суарес направи страхотна комбинация с нападателя на ПСЖ Единсон Кавани. Така завърши и първото полувреме, след като гол на Пауло Дибала за Аржентина беше отменен заради игра с ръка.

През второто полувреме първо Серхио Агуеро изравни с глава, а след това Луис Суарес изведе отново Уругвай напред в резултата.

По всичко личеше, че мачът ще завърши по този начин, но Меси имаше друг план. В продължението на редовното време Касерес игра с ръка в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Меси, който не сбърка за 2:2.