Меси изпъкна с два гола срещу "Еспаньол"

"Барселона" е с три точки аванс на върха в Ла Лига

Лионел Меси отбеляза два гола "близнаци" в 17-ата и 65-ата минути за победата на "Барселона" като гост на "Еспаньол" с 4:0 в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. И двете попадения бяха от преки свободни удари, а разликата бе само ъгъла, в който топката влезе във вратата на съперника.

За "Барса" се разписаха още Усман Дембеле в 26-ата и Луис Суарес в 45-ата минута, а гол на домакините бе отменен след намесата на системата за видеонаблюдение VAR.

С победата в градското дерби "Барселона" оглави еднолично класирането с 31 точки, като се откъсна пред "Севиля" и "Атлетико" Мадрид, които имат по 28 т.

"Еспаньол" допусна четвърта поредна загуба, а Меси вече има 11 гола за сезона. Така той стана първият футболист в историята на испанския елит, който вкарва повече от 10 гола в 13 поредни години.