Меси донесе точка на "Барса" срещу "Виляреал"

Дербито на кръга завърши без победител

Getty Images/Guliver Photos

"Виляреал" и "Барселона" завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на Примера дивисион. Точката за каталунците донесе Лионел Меси, който отбеляза изравнителното попадение в 90-ата минута.

По този начин "Барселона" увеличи изоставането си от лидера "Реал", който е на върха в класирането с 40 точки. Втори е отборът на "Севиля" с 36, а каталунците са трети с 35.

Неймар на няколко пъти застраши вратата на "жълтата подводница", но добрите изяви на Серхио Асенсио запазиха резултата непроменен през първото полувреме.

Четири минути след началото на втората част "Виляреал" поведе с 1:0. Бразилецът Пато намери с извеждащ пас Никола Сансоне, който с шут по диагонала преодоля Тер Щеген.

Изоставането в резултата накара каталунците да атакуват по-настъпателно. В 73-ата минута Меси уцели гредата, а няколко секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа след игра ръка на Масчерано в наказателното поле.

В края на редовното време Меси изпълни брилянтен пряк свободен удар и вкара за 1:1.