Меси се развихри за победа на Аржентина (ВИДЕО)

"Гаучосите" отново в борбата за класиране на световното първенство в Русия

Лионел Меси се изяви като истински лидер на отбора на Аржентина, а "гаучосите" победиха Колумбия с 3:0 в среща от квалификациите за световното първенство в Русия. С успеха тимът на звездата на "Барселона" се върна в битката за класиране на Мондиала и вече има 19 точки от 12 мача, с които заема пето място в подреждането.

Тон на головото шоу в Сан Хуан даде именно Меси. Той откри резултата с впечатляващо изпълнение от пряк свободен удар още в 10-ата минута на мача. Топката се отби от напречната греда и след това влезе във вратата на Оспина.

Футболистът на каталунците беше в основата и на второто попадение. В 23-ата минута Меси центрира към непокрития Лукас Прато, който не сбърка с глава.

Крайното 3:0 оформи Анхел ди Мария 6 минути преди края на срещата. Асистенцията отново беше записана на сметката на Меси.

В следващия кръг Аржентина домакинства на отбора на Чили, който има само точка аванс пред Меси и компания.