Мик Шумахер с първа победа във Формула 2 (ВИДЕО)

Синът на легендата от Формула 1 триумфира на "Хунгароринг"

Шумахер отново триумфира с едни от най-бързите болиди в света! Не става въпрос за легендата и седемкратен победител във Формула 1 Михаел, а за сина му Мик, който е считан за една от най-големите надежди в моторните спортове.

Младият Шумахер триумфира на писта "Хунгароринг" в Будапеща в старт от Формула 2. 20-годишният пилот започна от първа позиция и се задържа на като лидер до края на 28-те обиколки.

Карлин Нобухару Мацушита остана на второ място, на 1,4 секунди зад Шумахер. Трети успя да финишира Серхио Сете Камара с "Макларън".

Предишното най-добро класиране на пилота на "Прима" беше 4-ото място в Австрия.

Мик Шумахер е доста непостоянен през настоящия сезон. След победата си в Унгария той ще заеме 11-то място в генералното класиране.

"Невероятно състезание. Не беше лесно и благодаря на отбора. Много съм щастлив. Гумите ми не бяха в добро състояние към края и не бе лесно да ги поддържам живи. Постоянно проверявах огледалата. Напрежението беше голямо", коментира Мик на финала.