Милан с второ поредно равенство (ВИДЕО)

Нико Лопес с гол в последната минута

Съставите на Милан и Верона завършиха наравно 2:2 в среща от 26-ия кръг на първенството. Отборът на Филипо Индзаги има за какво да съжалява, след като допусна гол в 5-ата минута на добавеното време. Гостите откриха резултата чрез Лука Тони от дузпа в 18-ата минута. Това бе 11-ти гол на ветерана за сезона с екипа на Верона. Домакините от Милан успяха да осъществят пълен обрат до 2:1, след попадение на Жереми Менес в 41-ата минута от единайсет метров наказателен удар и автогол на Панайотис Тахсидидис малко след това. Вместо да търсят трети гол миланистите решиха да пазят резултата и бяха наказани, като в последната минута на добавеното време Нико Лопес оформи крайното 2:2. Така Милан записа второ поредно равенство на сметката си и с 35 точки заема 10-ото място във временното класиране. Верона пък прибави ценна точка в битката за оцеляване и вече има 29, като се намира на 13-ото място.