Милена Тодорова завърши на 28-о място в масовия старт на световното

Биатлонистката направи 7 грешки в последното състезание в Антхолц-Антерселва

Биатлонистката Милена Тодорова се класира на 28-а позиция в масовия старт на световното първенство, което се провежда в Антхолц-Антерселва, Италия.

22-годишната състезателка направи общо 7 грешки в четирите стрелби в последния ден на шампионата.

По време на участието си на първенството, родената в Троян биатлонистка записа още 27-а позиция в преследването, 18-а в спринта и 17-а в индивидуалната дисциплина на 15 км. Женската щафета на България, от която беше част Тодорова, пък се нареди на 20-о място.

В началото на февруари 2020 г. Милена спечели 3 медала от световното първенство по биатлон за младежи и девойки. Тогава тя стана втора в индивидуалната дисциплина и трета в преследването и спринта.

Тодорова беше единствената българска представителка в масовия старт, след като само тя успя да завърши в топ 20 на индивидуалната дисциплина.

Световна шампионка стана Марте Олсбу-Ройзеланд от Норвегия. Доротея Виерер от Италия остана втора, а бронзът отиде при Хана Йоберг от Швеция.