Минчев блесна с два гола и асистенция за "Спарта" Прага (ВИДЕО)

Младежкият национал прави фурор по чешките терени

Нов силен мач за младежкия национал Мартин Минчев с екипа на "Спарта" Прага! Талантливият нападател блесна с два гола и асистенция при успеха с 4:2 над "Пардубице" в среща от 11-ия кръг на чешкия шампионат. Българинът остана на терена 68 минути.

Минчев откри резултата в 20' с техничен удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл. "Спарта" удвои аванса си само 8 минути по-късно чрез Томаш Визнер.

След като пропусна да се разпише отново в 40', Минчев все пак вкара втория си гол за вечерта в добавеното време.

"Пардубице" намали в 55' с попадение на Каду, но 5 минути по-късно Минчев асистира на Якуб Пешек за 4:1.

Крайния резултат оформи Давид Хуф две минути преди изтичането на редовното време.

След победата "Спарта" е на второ място с актив от 26 точки - 4 зад лидера "Виктория" Пилзен. "Пардубице" заема 14-а позиция с 6 точки.