Младежите се спасиха от загуба в Казахстан

Реферът не зачете чист гол за българския тим

Младежкият ни национален отбор се спасиха от загуба при гостуването си на Казахстан в последната минута. Двубоят бе от група 9 на квалификациите за Евро 2019. Резултатът обаче можеше да е различен, ако реферите не бяха отменили чист гол на българския тим при 0:0.

Преди почивката двата отбора не успяха да си отбележат попадение. В 65-ата минута дойде спорната ситуация в ущърб на гостите – след удар на Александър Георгиев топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията, но съдията не посочи центъра.

В 76-ата минута Казахстан откри чрез Зайнутдинов. Българският натиск даде резултат в последната минута, когато Венцислав Керчев се извиси след корнер и с глава донесе равенството.

Младежите имат 2 точки след първите си три срещи и класирането за европейското първенство вече изглежда на практика невъзможно. Нашите загубиха от Люксембург като домакин и направиха две равенства с Казасхтан. Тепърва предстоят срещите с фаворитите Словения и Франция.