Младежките национали надвиха Латвия, вече зависят само от себе си

"Лъвовете" с нова крачка към Евро 2021

Младежкият национален отбор на България (U21) направи нова крачка към участие на Евро 2021, след като победи с 1:0 Латвия като домакин в мач от група 5 на квалификациите. Единственото попадение на ст. "Славия" отбеляза Станислав Иванов в 67', когато засече с глава центриране на Георги Русев.

Гостите играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради втори жълт, респективно червен картон, на Марко Регза още в 47'.

След успеха "трикольорите" вече зависят само от себе си по пътя към еврофиналите. В друг двубой от група 5, игран тази вечер, основният ни конкурент - тимът на Полша, отстъпи с 0:1 като гост на Сърбия.

Така Русия е на върха с 20 точки, пред Полша с 16, България с 14 и Сърбия с 11. Във вторник (13 октомври) "лъвовете" гостуват на поляците, които могат да изместят от втората позиция при победа. И двата отбора имат мач по-малко от Русия и Сърбия.

България няма участие на европейско първенство при под 21-годишните от 1990 г. насам. Тогава тимът ни отпада в четвъртфиналите след загуба с 0:1 от Югославия.

Съставите

България (4-3-3): 1. Наумов, 2. Андреа Христов, 3. Томбак, 4. Лясков, 15. Петко Христов, 8. Юруков, 14. Чандъров, 22. Илиев, 17. Русев, 10. Станислав Иванов, 9. Йорданов

Латвия (4-2-3-1): 1. Кудрявцевс, 3. Болодиш, 5. Лиепа, 7. Зеленковс, 8. Соловейчикс, 9. Регза, 10. Гринбергс, 11. Тонишевс, 13. Бирка, 14. Савелиевс, 18. Литвинскис