Младите "лъвове" отнесоха Албания в контрола

Тимът ни реши изхода от двубоя за 11 минути

Младежкият национален отбор на България по футбол (U21) победи с 4:0 Албания в контролна среща, играна на ст. "Славия" в столичния кв. "Овча купел".

"Трикольорите" решиха изхода от двубоя в първите 11 минути, когато резултатът бе 3:0, а гол от дузпа през втората част оформи разгрома.

"Лъвчетата" поведоха още във 2', когато Станислав Шопов се разписа отблизо. Само три минути по-късно Симеон Петров удвои, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на съперника. В 11' България покачи на 3:0 с попадение на Илия Груев-младши.

Темпото спадна значително през втората част. Все пак в 68' Владимир Димитров бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мартин Минчев.

До края нямаше чисти положения и пред двете врати.

Съставите

България: Вуцов, Попов, Петров, Тихомир Димитров, Дичев, Мирчев, Груев, Шопов, Митко Митков, Минчев, Димитър Митков

Албания: Лароши, Драгоши. Калай, Смалай, Гята, Мехмети, Карай, Бушай, Исмайлгеци, Вангьели, Марку