Младите "лъвове" победиха, но не постигнаха мечтата

Без България U21 на европейските финали

Младежкият национален отбор на България (U21) не успя да се класира за европейското първенство. Навръх 17 ноември - точно 27 години след класирането на мъжкия ни тим за историческия САЩ '94, селекцията на Александър Димитров победи Естония с 3:0 у дома, но това се оказа недостатъчно. В другия двубой от група 5 Полша спечели с 3:1 срещу Латвия и завърши на второ място.

Така България продължава да преследва първо участие в шампионата на Стария континент от 1990 г. насам.

Иначе, на ст. "Славия" в столичния кв. "Овча купел", "трикольорите" доминираха и поведоха в 28', когато Лъчезар Котев вкара страхотен гол от дистанция.

В 31' Илиан Илиев-младши проби по десния фланг, а атаката завърши с нов гол за България - този път дело на Ертан Томбак.

Гостите пропуснаха добра възможност да намалят изоставането си в 43'. Тогава Рейнкорт стреля, Наумов изби, а при добавката Веля прати топката над опразнената врата.

"Лъвовете" намалиха оборотите след почивката, но все пак две минути преди края Калоян Кръстев се извиси при центриране от корнер и оформи класическия успех.

По този начин тимът ни завършва на трето място в квалификационна група 5 с актив от 18 точки - 2 зад Полша и 5 по-малко от Русия.

Съставите:

България: 1. Наумов, 3. Томбак, 2. А. Христов, 5. Работов, 6. В. Попов, 14. Чандъров, 22. Илиев, 21. Котев, 10. Ст. Иванов, 7. Кръстев, 11. Димитров.

Естония: 1. Ньом, 13. Саар, 2. Сепик, 18. Вилота, 5. Едур, 15. Мянилаан, 10. Ярвисте, 8. Поом, 7. Улянов, 23. Веля, 4. Рейнкорт.