Младите на "фронта": България с пета загуба в Лигата на нациите

Волейболистите не успяха да се справят с Иран

FIVB

Мъжкият национален отбор по волейбол допусна пета загуба в турнира Лига на нациите, който тази година се провежда в италианския град Римини.

"Лъвовете" отстъпиха на Иран с 0:3 (20:25, 31:33, 22:25), а селекционерът Силвано Пранди заложи на по-неопитните си волейболисти за срещата, които обаче показаха добра игра и на моменти превъзхождаха съперника, воден от един от най-добрите треньори в света - олимпийския и световен шампион с Русия Владимир Алекно.

Снимка: FIVB

Като титуляри за България започнаха Владимир Станков, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Георги Петров, Стефан Чавдаров и либерото Мартин Иванов.

Мачът започна по отличен начин за „лъвовете“, които поведоха в резултата след добри изяви на Парапунов и Чавдаров. Иранците обаче разчитаха на мощния сервис на Сейед Мохамад Мусави, който възстанови равенството. Благодарение на него съперниците ни осъществиха обрата и поведоха след първия гейм.

Във втората част българите отново натрупаха преднина, след като Денис Карягин замени Аспарух Аспарухов. Неопитността обаче си каза думата и се стигна до изравняване в самия край. Двата тима продължиха да играят точка за точка, а края на гейма дойде след блокаут и 33:31 за Иран.

Изгубеният гейм като че ли обезкуражи младите волейболисти. В третата част те опитаха дадат отпор, но през по-голямата част бяха догонващи в резултата. Така се стигна до петата загуба в Лигата на нациите.

Най-резултатен бе Радослав Парапунов с 11 точки. По 8 точки записаха Георги Петров и Николай Колев. За Иран младият Бардиа Саадат бе над всички със 17 точки.

"Лъвовете" са 13-и във временното класиране с 5 точки (1 победа, 5 загуби). В третия уикенд от надпреварата (9-11 юни) България среща Полша, Бразилия и Нидерландия.