Модена победи Тренто и спечели Купата на Италия

Съдията изгони Радостин Стойчев

legavolley.it

Отборът на Модена спечели Купата на Италия по волейбол. Новият носител на трофея победи Тренто с 3:1 гейма (25:19, 25:19, 23:25, 25:12). Така Модена спечели за рекорден 11-ти път Купата на страната и първи от 1998 година насам.

Финалният мач, който се игра пред близо 6000 зрители в зала "Пала Додза" в Болоня, бе съпътстван от скандал. Най-драматично бе в четвъртия гейм, който беше кошмарен за Тренто. Съдията вдигна и червен картон, с което Модена поведе с 2:0, а след това и водеше и с 5:0. При картона бе изгонен и треньора на Тренто Радостин Стойчев. Отборът на Модена спечели с 25:12 и триумфира с Купата на Италия.

За MVP беше избран Ървин Нгапет, а най-резултатен за Модена бе сръбският му съотборник Неманя Петрич, който отбеляза 20 точки. Филипо Ланца записа 12 точки за Тренто, а Матей Казийски реализира 11 точки.