"Монако" направи пълен обрат за 18 минути

Шампионите победиха "Троа" с 3:2, въпреки че изоставаха с 0:2 до 70-ата минута

Впечатляващ обрат направи "Монако" във френската "Лига 1". "Монегаските" победиха с 3:2 "Троа" на стадион "Луи II", въпреки че изоставаха с 0:2 до 70-ата минута.

До преднината от 2 гола на гостите се стигна след груби грешки на вратаря на "Монако" Даниел Субашич. Хърватският национал първо изпусна топката след лек удар на Сайф-Един Кауи и Хьон-Джун Сок я довкара в мрежата на домакините.

В началото на второто полувреме Субашич изчисти топката в тялото на голмайстора на "Троа", който се озова на празна врата и реализира 5-ото си попадение с осмия си точен изстрел за сезона.

"Монегаските" се хвърлиха в атаката и намалиха изоставането си благодарение и на малко късмет. Защитникът на съперниците им Матио Деплан си вкара автогол.

Влезлият след почивката Гидо Карийо стана герой за "Монако" с двете си попадения в 85-ата и в 88-ата минута.

Шампионите за 2017 година имат актив от 35 точки на втора позиция в Лига 1. Лидерът "Пари Сен Жермен" има девет точки повече. "Троа" е на 17-о място с 18 точки.