"Монтана 2003" оформи златен баскетболен требъл (ГАЛЕРИЯ И ВИДЕО)

Момичетата на Стефан Михайлов победиха "Берое" и са шампионки за втора поредна година

Женският баскетболен тим на "Монтана 2003" победи "Берое" с 84:64 в петия мач от финалния плейоф на българското първенство и по този начин за втора поредна година стана шампион на България.

С титлата в своята колекция, която е пета в историята на тима (1995, 2000, 2016, 2018, 2019 г.), "Монтана 2003" оформи златен требъл. По-рано през сезона момичетата на Стефан Михайлов спечелиха Купата и Суперкупата на България.

Пред собствена публика в зала "Младост", шампионките бяха по-силният тим и още от началото на петата среща в серията подеха инициативата. Двата отбора излязоха за кратка почивка след втората четвърт при резултат 43:33. До края на мача баскетболистките на "Монтана 2003" дори успяха да поведат с цели 27 точки разлика.

Цялата титулярна петица на шампионките завърши с двуцифрен актив. Най-резултатна беше Радостина Димитрова с 20 точки и 7 борби. Христина Иванова добави 19 и 7 борби. Димана Георгиева завърши с 16 точки и 7 борби.

Виолина Кочева бе най-резултатна за "Берое" с 15 точки. Старозагорките завършват сезона с един трофей - от Адриатическата лига.