"Монтана" е първият финалист в турнира за Купата на България при дамите (ВИДЕО)

Шампионките ще защитават титлата си

Отборът на "Монтана 2003" ще защитава трофея си в турнира за Kупата на България, след като в полуфиналите надигра състава на "Нефтохимик 2010" с 84:64 (26:12, 16:22, 14:20, 28:10).

Шампионките изиграха много силна последна четвърт и направиха серия от 24:3, което им помогна да се класират за втора поредна година на финал. "Нефтохимик" се бореше до третия период, но силите на бургазлийки не стигнаха в последната част на мача.

Във финала в неделя "Монтана" ще играе с победителя от другия полуфинал, противопоставящ домакина "Хасково 2012" на "Берое" Стара Загора, докато бургазлийки ще спорят за бронза със загубилия тази среща.

Христина Иванова бе най-резултатна за победителките с 20 точки, а 18 отбеляза Димана Георгиева. Капитанът Шарел Алън завърши с 15 точки и 6 асистенции.

За "Нефтохимик 2010" най-полезна с 25 точки и 8 борби бе Тина Требеч. Габриела Костова се включи с 13 точки, а с 10 точки приключи Мария Цанкова.