"Монтана" с първа победа от ноември

Последните в класирането се наложиха над "Локомотив" Горна Оряховица

Последният в класирането на Първа професионална лига "Монтана" постигна победа с 1:0 като гост на "Локомотив" Горна Оряховица в мач от 22-ия кръг на първенството.

Победата е първа за "Монтана" от ноември месец насам и общо трета за сезона, но тимът остава на дъното с 12 точки в актива си.

Гостите поведоха с ранен гол на Андреас Васев и удържаха аванса си до края. Васев се разписа в 5-а минута след груба грешка в защитата на домакините.

Тимът на "Локомотив", който миналата седмица взе точка от Левски на "Герена", опита натиск, но така и не успя да стигне поне до изравнително попадение.

В 47-а минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка, но реферът Валентин Железов подмина ситуацията.

"Монтана" се бранеше умело, а на моменти атакуваше опасно и в 62-а минута Даниел Генов стреля опасно, но стражът на "Локомотив" Николай Банков отрази.

В последните 6 минути домакините доиграха в намален състав след червен картон на Жан Амброуз за удар без топка.