"Монтана" вгорчи изкачването на "Черно море" в първата шестица

Двата тима завършиха 1:1 в среща от Първа лига

"Монтана" и "Черно море" не излъчиха победител в среща от 22-ия кръг на Първа футболна лига. Мачът на стадион "Огоста" завърши 1:1.

Новата точка в актива на варненци обаче им осигури място в първата шестица. "Черно море" изпревари ЦСКА 1948. Новакът в елита играе утре (21 март) с "Ботев" Враца.

"Монтана" остава в зоната на изпадащите - на 11-та позиция.

Двата гола в срещата паднаха през второто полувреме, а през първата част "моряците" пропуснаха редица възможности.

В 66-ата минута Реян Сенхаджи откри резултата за "Монтана" след неубедителна намеса на вратаря на "Черно море" Георги Георгиев.

Само 10 минути по-късно равенството беше възстановено. Жозе Гомеш завърши настоятелна атака на гостите, пращайки топката във вратата на домакините.

В следващия кръг "Черно море" е домакин на "Левски", а "Монтана" гостува на "Лудогорец".