НА ЖИВО: България - Люксембург

Следете старта на националния отбор в световните квалификации - 4:3

90+' - 4:3! Драмата е пълна. Резервата Александър Тонев бележи с топовен шут отдалеч и получава жълт картон след бурната си радост

90+' - Гостите бележат за трети път! Бонер вкарва за 3:3 и отново шокира зрителите по трибуните

85' - Голмайсторът Попов отстъпва мястото си на Божилов

79' - Ивелин Попов отново извежда България напред с чудесно изпълнение на пряк свободен удар от около 20 метра

71' - Чочев стреля неточно с глава след статично положение

65' - 2:2! Марселиньо изравнява след удар с глава

64' - Миланов стреля, Жубар спасява. Веднага след това халфът на ЦСКА Москва отстъпва мястото си на Александър Тонев

63' - 1:2! Обратът е пълен! След нова груба грешка в нашата защита Жоаким нахлува отляво, преодолява технично Иван Иванов и с плътен удар в далечния ъгъл праща тима на Ивайло Петев в нокдаун.

61' - 1:1! Люксембург изравнява! Влезлият като резерва Тюрпел нахлува отдясно и центрира към Жоаким. След серия рикошети топката бавно се търкулва в българската врата.

56' - Михаил Александров напуска, на негово място влиза халфът на "Палермо" Ивайло Чочев

Междувременно Швеция повежда на Холандия в друг мач от нашата група А. Маркус Берг се разписва преди почивката. Беларус и Франция още играят при 0:0.

48' - Гостите претендират за дузпа след падане на Жоаким в наказателното поле

46' - Начало на втората част

45' - Край на първото полувреме

44' - Марселиньо се превива от болка след сблъсък с Мартинс. За капак звездата на "Лудогорец" получава жълт картон

41' - Георги Миланов стреля опасно от дистанция, топката среща гредата

40' - Нашите затягат обръча в опит да стигнат до втори гол преди почивката

29' - Мартинс също получава официално предупреждение заради нарушение срещу Миланов

26' - Рангелов е изведен технично от Марселиньо и опитва да удвои резултата с прехвърлящ удар. Топката обаче минава над напречната греда

23' - Жълт картон и за Малже от Люксембург

20' - Антон Недялков получава жълт картон за нарушение срещу Тил при бърза атака на гостите

16' - ГООООЛ! 1:0 за България! Димитър Рангелов получава топката пред наказателното поле и стреля без колебание. Вратарят на съперника Жубер се намесва неубедително и головата сметка на нашите в кампанията за Мондиал 2018 е открита. Попадението е под №6 за Рангелов с екипа на националния тим.

14' - 16-годишният талант на Люксембург Венсан Тил се освобождава технично и стреля мощно с левия крак, топката лети над вратата

12' - Недялков пробива отляво, но отправя слаб и неточен удар

6' - Георги Миланов стреля плътно от 15-ина метра край страничната греда

5' - Жоаким опитва дален удар с десния крак, топката минава далеч от вратата

1' - Начало на мача пред символичен брой зрители на Националния стадион "Васил Левски". Двама дебютанти в българския тим започват от първата минута - защитниците на ЦСКА-София Антон Недялков и Божидар Чорбаджийски. По същото време се играят още два мача от нашата група А - Беларус срещу Франция и Швеция срещу Холандия.

Стартови състави

България: 12. Стоянов, 2. Попов, 3. Недялков, 5. Чорбаджийски, 15. Иванов, 17. Миланов, 21. Дяков (к), 11. Марселиньо, 7. Александров, 10. Попов, 8. Рангелов
Селекционер: Ивайло Петев

Люксембург: 1. Жубер, 2. Шано, 4. Малже, 6. Филипс, 7. Жерсон, 8. Мартинс, 9. Да Мота, 10. Тил, 17. Муч, 18. Жанс, 22. Жоаким
Селекционер: Люк Холц

Съдия: Жедиминас Мажейка, Литва
Стадион: “Васил Левски”, София