НА ЖИВО: Цветана Пиронкова - Серина Уилямс

Двете се изправят една срещу друга в Мелбърн

Цветана Пиронкова - Серина Уилямс

Втори сет

4:6 Пробив - В най-неподходящия момент Пиронкова допуска пробив. Гейм, сет и мач за Уилямс!

4:5 - Серина продължава да е стабилна при свой сервис и отново има предимство в геймовете;

4:4 - Българската агитка, която скандира името на Пиронкова, явно дава сили и увереност на пловдивчанката. Ново равенство след стабилен гейм за Цветана и първи ас за нея в мача;

3:4 - Уилямс отвръща с бърза част на 0;

3:3 - Гейм за Пиронкова след стабилна игра;

2:3 - Оспорван гейм. Серина е все по-предпазлива, докато българката успява да се възползва и да я затрудни;

2:2 - Ново равенство в мача. Пиронкова е доста по-стабилна на корта през втората част;

1:2 - Без изненади Уилямс отново повежда в резултата;

1:1 - Пиронкова се спаси от нов пробив след оспорвана част;

0:1 - Американката записва втори ас и първи гейм и във втория сет;

Първи сет

1:6 - Отново Уилямс показва превъзходство! Нов гейм за нея при сервис на българката и първият сет отива в сметката на Серина!

1:5 - И отново гейм за американката приз 40:15;

1:4 Пробив - Уилямс взима още един гейм при сервис на Пиронкова. Пловдивчанката все още не може да намери верния ритъм срещу своята съперничка;

1:3 - Гейм на 0 за американката, която продължава да е безапелационна на корта;

1:2 - Пиронкова записва първи гейм на своята сметка със стабилна игра;

0:2 - Серина затвърждава преднината си при свой сервис;

0:1 Пробив - Уилямс започва ударно срещата. След две грешки, американката се мобилизира и осъществи пробив.

Цветана Пиронкова излиза срещу Серина Уилямс в среща от осминафиналите на един от тенис турнирите в Мелбърн, Австралия. Надпреварата е генерална репетиция за дамите преди Откритото първенство на Австралия, което трябва да започне на 8 февруари 2021 г.

За 5-ти път българката се изправя срещу носителката на 23 титли от Шлема. До момента Пиронкова няма победа в тези трудни срещи. За последно двете играха на четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ през 2020 г. - първия турнир за пловдивчанката след близо 3 години пауза заради майчинство.

Снимка: БГНЕС

Серина пък се отказа заради контузия преди мача им, който трябваше да се състои на "Ролан Гарос" също през 2020 г. Американката винаги е демонстрирала огромно уважение към Пиронкова и е заявявала, че се възхищава на борбеността и и страхотното завръщане на корта.

На турнира в Мелбърн Пиронкова се справи с Людмила Самсонова и Дона Векич, а Уилямс премина без особени проблеми през Дария Гаврилова.