НА ЖИВО: Цветана Пиронкова - Серина Уилямс 6:4, 3:6, 2:6

Следете с нас четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ по тенис

2:6 - ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ за Уилямс!

2:5 НОВ ПРОБИВ ЗА СЕРИНА! - Американката успя да постигне обрат в частта и да си осигури възможност да сервира за мача.

2:4 - С 19-ият си ас Уилямс приключва този гейм.

2:3 - Пиронкова остава в мача, след като спечели гейма.

1:3 - Частта отива на сметката на американката без проблем.

1:2 - Гейм и за Пиронкова. Поредна част, която се проточи заради умората и напрегнатите разигравания.

0:2 - Уилямс затвърждава пробива си в третия сет сред поредна оспорвана част.

Снимка: БГНЕС

0:1 ПРОБИВ ЗА СЕРИНА! - Маратонски гейм, който за жалост, завърши с пробив за американката.

ТРЕТИ СЕТ

3:6 СЕТ ЗА УИЛЯМС И РАВЕНСТВО В МАЧА! - Рутинен гейм за американката.

3:5 НОВ ПРОБИВ ЗА СЕРИНА! - Частта започна зле за Пиронкова и логично завърши с нов пробив за американката.

3:4 - Серина отново излиза напред в резултата.

3:3 - Лесен гейм за Пиронкова и ново равенство след 40:15.

2:3 - Гейм на 0 за американката, който беше безапелационна.

2:2 - Напрегнат гейм. След няколко изравнявания от страна на Уилямс, Пиронкова все пак успя да вземе частта и да изравни.

1:2 - Пиронкова успява да се противопостави, въпреки силния сервис на противницата си. След здрава битка на корта, Уилямс повежда.

1:1 УИЛЯМС ВРЪЩА ПРОБИВА! - Ново равенство на корта в Ню Йорк. Американката реагира бързо и спечели при сервис на Пиронкова.

1:0 ПРОБИВ ЗА ПИРОНКОВА! - Още в първия гейм на втората част Пиронкова стигна до точка за пробив и не я пропусна.

ВТОРИ СЕТ

6:4 - ГЕЙМ И СЕТ! Цветана Пиронкова повежда в четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ!

5:4 - Страхотна игра на българката. Тя пропусна две възможности да спечели сета и в крайна сметка американката надделя.

5:3 - Нов гейм в актива на Пиронкова!

4:3 - Уилямс отговаря с гейм на своята сметка, в който не даде шанс за точка на българката.

4:2 - Цветана затвърждава пробива си със страхотна игра. Американката няма отговор на прекрасното ѝ представяне на корта.

3:2 ПРОБИВ ЗА ПИРОНКОВА! - След двойна грешка на Уилямс българката поведе с 40:30, но съперницата ѝ успя да изравни. При втората възможност да поведе в сета, Пиронкова не сбърка!

2:2 - Гейм на 0 за Пиронкова.

1:2 - Силният сервис на Уилямс е ключов фактор в гейма. Американката успя да завърши частта с ас.

1:1 - Пиронкова поведе с 40:0, но след това допусна грешка. Мрежата помогна на българката при последната точка.

0:1 - Уилямс започна мача с 3 аса. Пиронкова успя да върне две точки, но в крайна сметка американката поведе.

ПЪРВИ СЕТ

Превю:

След четири поредни победи Цветана Пиронкова продължава похода си на US Open с мач срещу бившата №1 в световната ранглиста Серена Уилямс. Българката ще търси първи успех в петия си двубой срещу шесткратната шампионка в Ню Йорк. Срещата е от 19 ч. българско време и открива програмата за деня на "Артър Аш стейдиъм".

Преди първия си 1/4-финал на Откритото първенство на САЩ, българката отстрани последователно рускинята Людмила Самсонова, испанката Гарбине Мугуруса, хърватката Дона Векич и французойката Ализе Корне. В първите си три мача българката дори не изгуби сет. Тя се затрудни най-много срещу Корне, където стигна до успеха с победа с 2:1 в мач, продължил близо три часа.

В четирите мача между Цвети и Серина българката е взела само два сета. Предстоящият двубой между тях е описван като сблъсъкът на майките, тъй като те са две от трите тенисистки в турнира, заедно с Виктория Азаренка, които се завърнаха на корта след майчинство. За първи път три майки стигат до 1/4-финалите в надпревара от Големия шлем.

Досега Пиронкова е стигала четири пъти до 1/4-финалите на турнири от Големия шлем, а най-доброто ѝ постижение е полуфиналът през 2010 г. на "Уимбълдън". Ако елиминира Серина Уилямс, на 1/2-финалите ще се изправи срещу победителката от двубоя между Виктория Азаренка и Елизе Мертенс.