НА ЖИВО: Григор Димитров - Денис Истомин 7:6(7), 6:1

Следете с нас двубоя от втория кръг на турнира в Ротердам

Григор Димитров и Денис Истомин излизат на централния корт в битка за място на четвъртфиналите на тенис турнира в Ротердам, Холандия.

Двамата са се срещали два пъти до сега, като статистиката е изцяло на страната на родния представител. Той победи Истомин през 2014 г. на турнира в Шанхай. Последната им среща пък беше преди месец на Откритото първенство на Австралия. Тогава отново българинът излезе краен победител.

За представителя на Узбекистан обаче първият за годината турнир от Големия шлем донесе редица положителни емоции, след като той успя да отстрани Новак Джокович. Силната му игра го изстреля напред в ранглистата и той вече е 76-ти в света.

Представянето на Димитров през 2017 г. не е по-малко впечатляващо. От 16 мача той има 15 победи. Българинът започна годината с титла в Бризбейн, след това игра полуфинал в Мелбърн, а пред родна публика в София вдигна втория си трофей за сезона.

При успех Григор ще срещне друг добре познат тенисист - белгиеца Давид Гофен. Двамата изиграха два мача през 2017 г. и още три през миналите години, като Димитров е победител във всички от тях.

Ето как се развива мачът на Григор и Истомин от втория кръг в Ротердам:

1:0 - ПРОБИВ! Българинът започва уверено и печели първото подаване на своя съперник с 40:15

2:0 - Бърз и безпроблемен гейм за Григор

2:1 - Първи гейм на сметката на Истомин

3:1 - Роденият в Хасково тенисист обаче е безкомпромисен и запазва преднината си

3:2 - Рутинен гейм за представителя на Узбекистан

4:2 - Григор играе спокойно и върви уверено към спечелване на сета

4:3 - Българинът поведе с 30:15. Истомин изравни, а след това взе гейма

4:4 - ПРОБИВ! Истомин се връща в сета, взима подаването на Димитров и изравнява резултата

4:5 - Съперникът на Гришо поведе с 40:0 и лесно взе гейма си

5:5 - Ново равенство в сета

5:6 - Истомин не се предава и отново повежда

6:6 - Димитров взима подаването си. Сетът ще се реши след тайбрек

7:6(7) - Гейм и сет за Гришо! Решителната част започна с ас за 76-ия в световната ранглиста. Двамата тенисисти си размениха по няколко точки на централния корт в Ротердам. Развръзката дойде в самия край на тайбрека, когато представителят на Узбекистан направи двойна грешка от сервис. 1:0 за Димитров!

Снимка: abnamrowtt.nl

1:0 - Григор започва втората част с гейм на неговата сметка

2:0 - ПРОБИВ! Страхотна игра от страна на българина, който не остави шансове на своя съперник

3:0 - Шампионът от Бризбейн и София взима своето подаване

3:1 - Гейм на 0 за Истомин

4:1 - Димитров също печели гейма си без особени проблеми

5:1 - ПРОБИВ! Григор прави преднината си по-осезаема след като реализира четвъртия брейкбол в напреднатата част. Четвъртфиналът е само на гейм от българина

6:1 - Без проблеми Димитров взима гейма и сета и е в следващата фаза в Бризбейн!

Снимка: Facebook