НА ЖИВО: Григор Димитров - Джак Сок 2:1 сета (4:6, 6:0, 6:3)

Следете с нас полуфинала от турнира в Лондон

6:3 - Гейм, сет и мач за Григор Димитров!

5:3 - Пробив за Димитров и той ще сервира за спечелване на мача!

4:3 - Светкавичен гейм и за Гришо!

3:3 - Бърз гейм за Сок.

3:2 - Оспорван гейм, при който се стигна до 30-30, след което Гришо направи хубав минаващ удар и с още една точка отново повежда.

2:2 - Сок печели подаването си без особени проблеми.

2:1 - Труден гейм за Григор, но той в крайна сметка взе своето.

1:1 - Сок отвръща на удара, отново равенство в геймовете.

1:0 - С цената на много усилия Григор започва добре и тази трета част.

Трети сет

6:0 - Това дори няма нужда от коментар. Втори "геврек" от Димитров във финалния турнир!

5:0 - Серията на Григор продължава. Дали ще видим нов "геврек" в неговото изпълнение, след онзи срещу Гофен във втория мач от група "Пийт Сампрас"? Сок ще сервира за оставане в сета.

4:0 - Страхотно представяне на първата ни ракета и нов пробив за него! Хасковлията даде само точка на съперника си.

3:0 - Лесен гейм за Гришо.

2:0 - Пробив за най-добрия ни тенисист!

1:0 - Отлично начало на втория сет за Григор, който печели подаването си.

Втори сет

4:6 - Гейм и сет за Сок...

4:5 - Твърде много грешки в играта на Григор и логичното се случва - нов пробив на сметката на Сок... Американецът ще сервира за спечелване на първия сет.

4:4 - Сок даде само точка на Димитров в този гейм.

4:3 - Григор не спира сам да усложнява задачата си. Хасковлията поведе с 40:15, но след това допусна две поредни двойни грешки и се стигна до дюс. Димитров се добра до авантаж с помощ от мрежата, след което затвори гейма със силен сервис.

3:3 - Играта на американеца се стабилизира и той изравнява.

3:2 - Неприятно... Пробив и за Сок!

3:1 - Доста по-трудно печели сервис-геймовете си Сок. И тук Григор не бе далеч от нов пробив.

3:0 - Oспорван гейм, в който най-добрият ни тенисист все пак взе своето.

2:0 - Пробив за Гришо!

1:0 - Димитров поведе с 40-0 при свое подаване, но след това позволи на съперника си да стигне до дюс. Все пак с две поредни точки първата ни ракета повежда.

Първи сет

ПРЕВЮ

Поредното препятствие пред Григор Димитров в Лондон се казва Джак Сoк. Най-добрият американски тенисист победи Александър Зверев с 2:1 сета (6:4, 1:6, 6:4), с което си осигури втората позиция в група "Борис Бекер" и ще спори с Гришо за място на финала.

Двамата се изправят един срещу друг тази вечер от 22 ч.

Очертава се интересен мач, тъй като американецът е неудобен съперник за Гришо. Най-добрият ни тенисист има 4 мача срещу Сок в АТР турнири, като е спечелил само един от тях.

Съперничестовото им започва през 2014 г, когато Сок губи от Димитров в Стокхолм - 1:2 сета (5:7, 6:4, 6:3). Впоследствие американецът си отмъщава. побеждавайки Григор на "Ролан Гарос" през 2015 г. (3:0 сета - 7:6, 6:2, 6:3) и на "Мастърс" в Канада (2:1 сета - 5:7, 7:6, 7:5).

Последният им сблъсък бе на 1/16-финалите в "Индиън Уелс" през март. Тогава Димитров загуби спечелен мач. Първата ни ракета поведе с 1:0 сета, но допусна обрат за крайното 1:2 (6:3, 3:6, 6:7 /7/).