НА ЖИВО: Григор Димитров - Ник Кириос 6:3, 1:6, 4:6

Проследете с нас 1/2-финала в Бризбейн

Григор Димитров излиза срещу представителя на домакините Ник Кириос в спор за място на финала в Бризбейн.

Световният номер 3 има две победи в два мача срещу австралиеца, като за последно през август миналата година българинът спечели с 6:3, 7:5 на финала на Мастърса в Синсинати.

26-годишният българин е в серия от седем поредни успеха на турнира в Бризбейн. Той е настоящият носител на трофея и ще се опита за втори път през тази седмица да развали настроението на домакините.

Димитров почиваше в първия кръг като поставен под номер 1 в основната схема. След това се справи последователно с местния любимец Джон Милман и 50-ия в света Кайл Едмънд.

Кириос е поставен под номер 3 в схемата и също пропусна първия кръг. След това се наложи над сънародника си Матю Ебдън и украинеца Александър Долгополов.

Победителят от този двубой ще срещне на финала американеца Райън Харисън, който победи в другия 1/2-финал австралиеца Алекс де Минаур.

Първи сет:

1:0 - Геймът не започна добре за българина, но той се концентрира и повежда

1:1 - Сервис гейм на 0 за 21-ия в света Кириос

2:1 - Българинът започна с двойните грешки. Печели подаването си на 30

2:2 - Австралиецът вкара в действие най-силното си оръжие - сервиса, и изравнява

3:2 - Гришо реализира отличен втори сервис и отново е напред в резултата

4:2 - ПРОБИВ! Българинът стига до брейк още с първата си възможност

5:2 - 26-годишният ни тенисист затвърждава пробива и е все по-близо до триумф в първия сет

5:3 - Кириос няма да се предаде без бой. Димитров ще сервира за спечелването на първата част

6:3 - ГЕЙМ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ!

Втори сет:

0:1 - Бърз гейм на 0 за представителя на домакините

1:1 - Без проблеми за първата ни ракета

1:2 - Кириос продължава с мощните сервиси

1:3 - ПРОБИВ! Австралиецът успя да разбие стабилността на Гришо

1:4 - Кириос не показва никакви колебания при изпълнението си на сервис във втория сет

1:5 - ПРОБИВ! Кириос за втори път печели подаването на българина в тази част и вече е само на гейм от израняване на резултата в сетовете

1:6 - Димитров се бори, но загуби сета. Изходът от сблъсъка ще бъде решен в трети сет

3:3 - На австралиеца все по-рядко му се налага да използва втория си сервис

3:4 - ПРОБИВ! Ключов момент в сета. Димитров трябва да се хвърли с всички сили да върне брейка, ако иска да продължи похода си към трофея.

3:5 - Григор затрудни максимално Кириос, но австралиецът се измъква и вече е само на гейм от спечелването на мача

4:5 - Димитров запази самообладание и отлага края на двубоя

4:6 - Ник Кириос е на финал в Бризбейн!