НА ЖИВО: Григор Димитров - Пабло Кареньо-Буста 5:7, 3:6

Българинът ще се опита да подобри най-доброто си представяне на "Ролан Гарос"

Григор Димитров се изправя срещу испанеца Пабло Кареньо-Буста в опит да подобри най-доброто си класиране на втория за годината турнир от Големия шлем - "Ролан Гарос".

Българинът вече достигна трети кръг, изравнявайки представянето си от 2013 г., когато беше отстранен от Новак Джокович.

Днес на пътя му застава 21-ия в световната ранглиста - Пабло Кареньо Буста. Двамата с Григор са изиграли 3 мача до момента, като българинът има 2 победи. Успехът на испанеца пък дойде в последния мач помежду им - през 2016 г. в Мадрид.

Победителят в срещата на корт 1, която ще започне в 12:00 ч. българско време, ще се изправи на 1/8-финал срещу Милош Раонич или Гийермо Гарсия-Лопес.

Развитието на срещата може да следите тук:

1:0 - ПРОБИВ! Страхотно начало за Димитров, който поведе с 40:0. Испанецът успя да вземе една точка, но тя не беше достатъчна.

2:0 - Григор успява да спечели подаването си, въпреки че Кареньо-Буста повеждаше на няколко пъти в гейма

3:0 - ПРОБИВ! Страхотен Григор не оставя никакви шансове на своя съперник

4:0 - Българинът изглежда непобедим на корта в Париж

4:1 - Първи гейм в актива на испанеца

4:2 - ПРОБИВ! Дълъг гейм с много равенства и атрактивни удари, продължил повече от 10 минути. Победител обаче се оказа испанецът, който върна единия пробив

4:3 - Кареньо-Буста взима своето подаване

4:4 - ПРОБИВ! Испанецът отново е в мача, след като върна и втория пробив

4:5 - Противникът на Григор излиза напред в резултата. Българинът започва да изглежда все по-разколебан

5:5 - Димитров спечели подаването си и изравни резултата

5:6 - Кареньо-Буста взима гейм на 0 и ще играе за спечелване на сета

5:7 - ПРОБИВ И СЕТ! Испанецът постигна пълен обрат и поведе в резултата в сетовете

0:1 - Испанецът изглежда като прероден. Повежда в сета след категорични отигравания

1:1 - Равенство в сета. Димитров взима подаването си

1:2 - Поредният оспорван гейм в мача. Кареньо-Буста обаче се оказа по-съобразителен и отрази няколко възможности за пробив на Димитров, за да поведе в резултата

2:2 - Нито един от двамата тенисисти няма намерение да се отказва без бой, за щастие на публиката в Париж

2:3 - Испанецът печели своя сервис гейм без особени проблеми

3:3 - Григор поведе с 40:0, но позволи изравняване, а след това усложни допълнително задачата си с няколко греши. За щастие, геймът отиде на сметката на българина

3:4 - Отново испанецът има предимство в резултата

3:5 - ПРОБИВ! Испанецът успява да си осигури по-добро предимство.

3:6 - ВТОРИ СЕТ ЗА ПРОТИВНИКА НА ГРИГОР! Димитров ще сервира за оставане в мача

1:0 - Григор повежда в третата част

1:1 - Кареньо-Буста също не поднася изненада в своя сервис гейм

1:2 - ПРОБИВ! Испанецът повежда в резултата след страхотно представяне в третия гейм

1:3 - Противникът на Григор затвърждава преднината си

2:3 - Димитров остава в срещата

2:4 - Лесен гейм за испанеца

3:4 - Григор успя да вземе подаването си, но продължава да изостава

3:5 - Кареньо-Буста е само на гейм от победата

4:5 - Димитров взима своето подаване на 0

4:6 - ГЕЙМ! СЕТ! МАЧ! за Кареньо-Буста