НА ЖИВО: Григор Димитров - Рафаел Надал (3:6, 6:4, 1:6)

Проследете с нас двубоя от полуфиналите на турнира в Пекин

Григор Димитров се изправя срещу световния номер 1 Рафаел Надал в битка за място на финала в Пекин. Това ще бъде общо десети мач между двамата, а огромното предимство е на страната на Матадора - 8 успеха срещу само 1 на българина.

Любопитното е, че единствената победа на Гришо е именно на 7 октомври миналата година и то на същия този турнир. Тогава Димитров печели четвъртфиналия им сблъсък с 6:2, 6:4.

Първата ни ракета стигна до този етап в Пекин след победи срещу Дамир Джумхур, Хуан Мартин дел Потро и Роберто Баутиста Агут.

По пътя си към полуфиналите пък Надал преодоля последователно Лука Пуй, Карен Хачанов и Джон Иснър.

При успех, на финала Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двойката Ник Кириос - Александър Зверев.

Първи сет:

0:1 - Гейм на 0 за световния номер 1

1:1 - Гришо отговаря на предизвикателството и след отлично разиграване печели първия си сервис гейм

1:2 - Надал сервира стабилно за нов гейм на 0

1:3 - ПРОБИВ! Григор се огъна още при първата точка за пробив на Матадора

1:4 - Надал затвърждава пробива, след като продължава без загубена точка на свой сервис

2:4 - Гришо се отърси от първоначалния шок. Печели гейм на 0

2:5 - Димитров стигна до две точки за връщане на пробива, но не се възползва. Надал е само на гейм от спечелването на първия сет

3:5 - Нов гейм на 0 за световния номер 8. Испанецът сервира за сета

3:6 - СЕТ! Рафаел Надал повежда с 1:0 сета

Втори сет:

0:1 - ПРОБИВ! Лошо начало за Григор Димитров. Рафа повежда с пробив на 0 във втория сет

0:2 - Хасковлията затрудни максимално испанеца, но не успя веднага да върне брейка

0:2 - Матадора се измъчи, но измъкна подаването си и увеличава преднината

0:3 - ПРОБИВ! Рафа печели маратонски гейм и отдалечава българина от финала в Пекин

0:4 - Носителят на 16 титли от Големия шлем крачи уверено към 9-ти успех срещу първата ни ракета

1:4 - Димитров най-после печели гейм в третия сет

1:5 - Надал е крачка от финала в Пекин

1:6 - ПРОБИВ И ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ЗА РАФАЕЛ НАДАЛ!