НА ЖИВО: Григор Димитров - Рафаел Надал 3:6, 2:6

Проследете с нас полуфинала на тенис турнира в Акапулко

Twitter

За 14-ти път Григор Димитров се изправя срещу носителя на 19 титли от Големия шлем Рафаел Надал. Двамата излизат един срещу друг на полуфинал на тенис турнира в Акапулко.

Следете развитието на мача тук:

3:6, 2:6 - Надал започна последния гейм с двойна грешка, но след това бързо се мобилизира и затвори сета, за да достигне до четвърти финал в Акапулко.

3:6, 2:5 ПРОБИВ! - Димитров допусна изоставане от 0:40, а испанецът не се поколеба да се възползва и да осъществи нов пробив;

3:6, 2:4 - Четвърти пореден гейм за Надал, който затвърждава предимството си;

3:6, 2:3 ПРОБИВ! - Ново предимство за Матадора, въпреки страхотната игра на българина;

3:6, 2:2 - Григор имаше възможност да запише нов пробив, но Надал успя да навакса изоставането си и да изравни;

3:6, 2:1 ПРОБИВ! - Надал поведе с 40:15, а след това осъществи пробив, с който не позволи на съперника си да натрупа предимство в резултата;

3:6, 2:0 ПРОБИВ! - Страхотна игра на Димитров, който повежда с пробив във втория сет;

3:6, 1:0 - Стабилно начало на втория сет за българина, който печели своя сервис гейм;

3:6 СЕТ ЗА НАДАЛ! - Димитров се бори, но прецизната игра на Надал дава предимство на испанеца.

3:5 - Гейм на 0 за българина;

2:5 - Надал отрази три брейк точки на Димитров и след това затвърди пробива си;

2:4 ПРОБИВ! - Нови атрактивни отигравания за Григор и Рафа. Стигна се до равенство 40:40, а след това българинът трябваше да сменя ракетата си при предимство на съперника. От това се възползва световният номер 2, който направи нов пробив;

2:3 - Двамата зарадваха феновете със страхотни разигравания, но геймът отива на сметката на испанеца;

2:2 ПРОБИВ! - Надал отвръща с нов пробив и връща равенството в резултата;

2:1 ПРОБИВ! - Българинът поведе с 40:0, а след това Матадора направи двойна грешка. Предимството е на страната на Григор;

1:1 - Димитров също няма проблеми при първото свое подаване;

0:1 - Стабилен Надал повежда след свой сервис гейм.

За втори път в кариерата си Григор има шанс да играе на финал на надпреварата в Мексико. Той вече победи Дамир ДжумхурАдриан Манарино и Стан Вавирка, за да стигне до полуфинала. За последно българинът игра в тази фаза от турнира в дебютното си участие през 2014 г., когато стана шампион.

Рафаел Надал, който в момента е на второ място в световната ранглиста, има две титли от Акапулко - от 2005 и 2013 г. (когато турнирът се играеше на червени кортове), и за четвърти път ще играе на полуфинал в надпреварата. По пътя към важния мач той победи Пабло Андухар, Миомир Кецманович и Сон У-Квон

Единствената победа на Григор над Матадора е от 2016 г. От тогава Надал има 5 успеха, като двамата мериха сили за последно през 2019 г. в Монако.

Преди старта на турнира в Мексико те проведоха съвместна тренировка.

Първият финалист в Акапулко вече е ясен - американецът Тейлър Фриц, който се справи със своя сънародник Джон Иснър.