НА ЖИВО: Григор Димитров – Томи Робредо 6:3, 6:4, 7:5

Българинът в опит да повтори най-доброто си класиране на „Ролан Гарос”

Григор Димитров излиза за втория си мач в тазгодишното издание на втория за годината турнир от Големия шлем – „Ролан Гарос”. Българинът ще се изправи срещу Томи Робредо в опит да повтори най-доброто си класиране в надпреварата. През 2013 г. той достигна до трети кръг и беше отстранен от тогавашния лидер в ранглистата Новак Джокович.

Задачата пред Григор обаче никак не е лесна, въпреки че Робредо е чак 271-ви в ранглистата. Испанецът обаче е бил 5-и, а „Ролан Гарос” е един от любимите му турнири. Той е четвъртфиналист в Париж през 2003, 2005, 2007, 2009 и 2013 година.

Статистиката също не е на страната на Димитров. От 4 срещи помежду си, той има едва 1 победа (в Монреал през 2014 г.). Последният успех на Робредо беше преди месец в Маракеш.

Победителят от сблъсъка между Димитров и Робредо ще срещне Пабло Кареньо Буста или японеца Таро Даниел.

Следете развитието на срещата тук:

1:0 - Григор Димитров повежда в резултата след като взима своя сервис гейм

1:1 - Робредо спаси две възможности за пробив, а след това изравни резултата

2:1 - Гришо отново повежда

3:1 - ПРОБИВ! Българският тенисист печели сервис гейма на своя опонент

4:1 - Димитров затвърждава предимството си

4:2 - Испанецът обаче не се отказва. 40:15 в гейма.

5:2 - Нов гейм за Григор, който е само на крачка от първи сет

5:3 - Робредо поведе с 40:0 и въпреки усилията на българина, успя да вземе гейма си

3:2 - ПРОБИВ! Димитров даде само точка на своя съперник

4:2 - Пореден гейм за българина. От трибуните все по-често се чуват възгласи "Григор!"

4:3 - Робредо взима своя сервис гейм

5:3 - Димитров поведе с 40:0, а противникът му успя да върне две точки. Те обаче не бяха достатъчни и резултатът вече е 5:3

3:4 - Лесен гейм за Робредо

4:4 - Димитров беше в ролята на догонващ в голяма част от гейма, но успя да спечели подаването си

4:5 - Испанският ветеран взе своя сервис гейм

5:5 - Димитров обаче не се предава и продължава с преследването

6:5 - ПРОБИВ! В най-добрия възможен момент българина осъществява пробив

7:5 - Гейм! Сет! Мач! И Димитров в трети кръг на "Ролан Гарос"!