НА ЖИВО: Григор Димитров - Маркос Багдатис 6:3, 6:2, 6:1

Проследете с нас двубоя от втория кръг на "Уимбълдън"

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров излиза срещу Маркос Багдатис в мач от втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Този двубой ще бъде под номер 9 помежду им, като до момента българинът води убедително със седем на една победи.

Единствената загуба на Гришо обаче е именно на "Уимбълдън". В мач от втория кръг през 2012 г. при резултат 7:5, 4:1 в полза на 32-годишния кипърец, Димитров се отказва заради контузия.

За последно двамата се срещнаха на Мастърса в Париж в края на 2016-а. И тогава двубоят приключи преждевременно, само че този път след отказване на 65-я в света Багдатис.

Димитров ще се опита за четвърта поредна година да стигне до третия кръг на "Ол Инглънд Клъб", а при успех срещу Багдатис ще срещне победителя от мача между Дуди Села (Израел) и Джон Иснър (САЩ).

Първи сет:

1:0 - Бърз гейм на 0 за Григор Димитров

1:1 - Багдатис също започва добре мача

2:1 - Втори пореден лесен гейм за първата ни ракета. Българинът вече може да се похвали и с две директни точки от сервис

2:2 - Димитров стигна до първа точка за пробив в този двубой, но опитният кипърец се спаси

3:2 - Гришо продължава да печели експресно своите сервис геймове

3:3 - Ново изравняване. За първи път от началото на срещата Багдатис печели подаването си без да загуби точка

4:3 - Хасковлията е непоколебим при изпълнението на начални удари до момента. Нов гейм на 0 за него

5:3 - ПРОБИВ! Григор е много близо до спечелването на първия сет

6:3 - Димитров повежда с 1:0 сета

Втори сет:

1:0 - ПРОБИВ! Четвърти пореден гейм за Гришо и стремглаво начало на втората част

2:0 - Четвърти ас за първата ни ракета и той затвърждава пробива

2:1 - Багдатис продължава да изпитва затруднения на начален удар, но печели първи гейм във втория сет

3:1 - Димитров запазва преднината си, отбелязвайки шести ас

3:2 - Световният номер 65 не е отписал сета, бори се за всяка точка

4:2 - За първи път от началото на мача Григор даде две точки на кипъреца в свой сервис гейм

5:2 - ПРОБИВ НА 0 ЗА БЪЛГАРИНА!

6:2 - 2:0 сета за Григор Димитров! Българинът продължава да мачка на сервис

Трети сет:

0:1 - Този път Багдатис печели лесно подаването си и повежда

1:1 - Три двойни грешки за Григор и четири спасени точки за пробив. Българинът измъкна най-оспорвания гейм до момента

2:1 - ПРОБИВ! Димитров излиза напред в резултата и в третата част

3:1 - Втори пореден труден сервис гейм за българина, но той успява да затвърди брейка

4:1 - ПРОБИВ! Гришо върви уверено към третия кръг на "Уимбълдън"

5:1 - Димитров е на крачка победата

6:1 - ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ!