На живо: Пресконференциите след дербито между "Левски" и ЦСКА

Вижте първите реакции на Георги Дерменджиев и Любослав Пенев

"Левски" победи ЦСКА с 1:0 в най-очакваното дерби от 23-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

Голът във вратата на "червените" дойде в продължението на първото полувреме, след като Стивън Перейра не успя да изчисти центрирана топка и я вкара в собствената си врата.

Мачът беше белязан и от директния червен картон за Едвин Джеси в 43-ата минута. "Червеният" щаб изрази остро негодуванието си срещу действията на съдията Владимир Вълков. Реферът показа още 6 жълти картона в срещата.

Успехът на "сините" означава, че "Левски" ще се изкачи на второто място в класирането. Победителите и "червените" имат равен брой точки - 48, но превъзхождат ЦСКА в преките двубои.

Ето и първите изявления на двамата треньори - Георги Дерменджиев на "Левски" и Любослав Пенев на ЦСКА: