НА ЖИВО: Григор Димитров - Томи Робредо 4:6, 6:1. 1:6

Проследете с нас двубоя от втория кръг в Маракеш

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира от втория кръг участието си на турнира от категория "АТП 250" в Маракеш. Той е поставен под номер 1 в схемата, а първият му съперник е Томи Робредо.

34-годишният испанец е бивш номер 5 в световната ранглиста и в момента заема 385-то място в нея. В общия баланс Робредо води с 2:1 победи срещу първата ни ракета, като последният двубой между двамата е от 2015 г. в Индиън Уелс, където българинът отстъпи с 4:6 6:1 5:7.

Победителят от този мач ще срещне на четвъртфиналите французина Беноа Пер.

Първи сет:

1:0 - Григор Димитров печели първия си сервис гейм и повежда в резултата

1:1 - Българинът стигна до възможност за пробив, но Робредо се спаси и изравни геймовете

2:1 - Димитров не срещна затрудения при подаванията си и даде само точка на съперника

2:2 - Гришо отново затрудни Робредо, но и този път испанецът се измъква

3:2 - Поставеният под номер 1 в схемата пласира страхотен сервис и отново излиза напред в резултата

3:3 - Робредо отново изпитва леки затруднения при сервиса си, но все пак изравнява

3:4 - ПРОБИВ! Испанецът стигна до първа възможност за пробив и се възползва по най-добрия начин от нея

3:5 - 34-годишният Робредо е само на гейм от спечелването на първия сет

4:5 - Българинът демонстрира, че все още не е отписал тази част и с два мощни сервиса намали изоставането си

4:6 - Гейм на 0 за Томи Робредо. Испанецът повежда с 1:0 сета

Втори сет:

1:0 - Григор е колеблив при изпълнението на сервиса си, но повежда във втория сет

2:0 - ПРОБИВ! Най-оспорваният гейм от началото на мача. Димитров този път се възползва от възможностите и увеличи аванса си

3:0 - Перфектно начало на втория сет за 25-годишния българин. Сервира уверено и категорично спечели подаването си

3:1 - Робредо с първи гейм във втория сет

4:1 - Гейм на 0 за първата ни ракета

5:1 - ПРОБИВ! Димитров е на гейм от равенство в сетовете

6:1 - Григор изравни сетовете. Всичко ще се реши в третата част

Трети сет:

0:1 - Робредо трудно измъква сервис гейма си и повежда в резултата в решителния трети сет

0:2 - ПРОБИВ ЗА 0! Испанецът увеличава аванса си

0:3 - Григор се бори, но Робредо показа повече класа в напрегнатите ситуации и крачи уверено към победата в този мач

1:3 - Димитров с първия гейм от началото на третия сет

1:4 - Испанецът удържа преднината си и вече е само на два гейма от класиране за четвъртфиналите в Макареш

1:5 - ПРОБИВ! Българинът отново позволи на Робредо да спечели подаването му. Томи ще сервира за мача

1:6 - ПОБЕДА ЗА ТОМИ РОБРЕДО!