НА ЖИВО: Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро 4:6, 2:6

Българинът посяга към четвърта титла за сезона

Григор Димитров излиза срещу Хуан Мартин дел Потро в спор за титлата в Стокхолм. Аржентинецът е настоящият шампион на турнира, докато българинът спечели надпреварата през 2013 година.

За Димитров това ще бъде трети финал в шведската столица. Той стигна до сблъсъка за трофея след чисти победи над Йежи Янович, Миша Зверев и Фабио Фонини. Дел Потро пък преодоля последователно Ян-Ленард Щруф, Юичи Сугита и Фернандо Вердаско.

Това ще бъде осми мач между първите ракети на България и Аржентина. Предимството е на страната на 29-годишния тенисист, който има 5 победи срещу 2 на хасковлията. И двата последни мача между тях обаче са на сметката на Димитров, като предишната им среща бе преди две седмици на 1/4-финал в Пекин, където Гришо се наложи с 7:6, 7:5.

Те играха още веднъж през 2017 г. - в първия кръг на Мастърса в Париж, където бившият номер 4 в света направи обрат за успеха с 3:6, 6:2, 6:3.

Две от победите на Дел Потро над хасковлията са през 2016 г. - на полуфиналите в Стокхолм (6:4, 7:5) и на старта на турнира в Щутгарт (6:4, 6:2).

Другите им два мача са от 2013 г. - 3:6, 6:3, 6:4 на осминафиналите в Париж и 6:4, 6:4 на полуфиналите в Ротердам.

Именно в Стокхолм световният номер 8 спечели първата титла в кариерата си през 2013 г. А при нова победа срещу Кулата от Тандил ще завоюва четвърти трофей през този сезон.

Дел Потро е 19-и в света и се цели в първа титла през 2017-а.

Следете с нас развитието на финала в Стокхолм:

Първи сет:

1:0 - Трудно начало за Григор, който трябваше да отразява две точки за пробив. Все пак той успя да поведе в резултата

1:1 - Дел Потро също изпита затруднения, но не се огъна

2:1 - Проблемите на Димитров на сервис продължат, но и този път се измъква

2:2 - Гейм на 0 за аржентинеца

2:3 - ПРОБИВ! Дел Потро печели подаването на Гришо, оставяйки го на 15

2:4 - 26-годишният българин стигна до една възможност за експресно връщане на пробива, но опитният Дел Потро я отрази

3:4 - Най-после лесен сервис гейм за Димитров

3:5 - Нов безпроблемен гейм на 0 за 29-годишния аржентинец. Той е все по-близо до спечелване на първия сет

4:5 - Димитров не се отказва от сета. Бори се до последно

4:6 - Хуан Мартин дел Потро печели първия сет във финала

Втори сет:

1:0 - Димитров този път започва стабилно и повежда

1:1 - Дел Потро отговаря на предизвикателството и изравнява

1:2 - ПРОБИВ! Аржентинецът се възползва от грешките на Григор и отново излиза напред с пробив преднина

1:3 - Гришо имаше три възможности за връщане на брейка, но Дел Потро показа класа и измъкна подаването си

2:3 - Бърз гейм на сметката на българина

2:4 - Аржентинецът даде само точка на Димитров

2:5 - ПРОБИВ! Решителен брейк за Дел Потро, който ще сервира за спечелването на титлата в Стокхолм

2:6 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ И ТИТЛА ЗА ДЕЛ ПОТРО В СТОКХОЛМ!