Националите по волейбол взеха гейм на Бразилия, но загубиха

7-мо поражение за "лъвовете" в Лигата на нациите

FIVB

Мъжкият национален отбор по волейбол записа 7-ма загуба в турнира Лига на нациите. "Лъвовете" успяха да вземат един гейм, но отстъпиха с 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 14:25) на олимпийския шампион Бразилия.

Мачът се игра в Куяба, а домакините на 4-тия турнир бяха подкрепяни от гласовита агитка.

Националите успяха да се противопоставят на Селесао през първите два гейма. След като загубиха първия, те успяха да поведат още в началото на втория и да изравнят резултата, без особен проблем, въпреки че противниците им разчитаха на всичките си големи звезди.

Снимка: FIVB

В следващите 2 части обаче настъпи колебания в редиците на тима, което осигури победата на Бразилия.

Най-резултатен за българите беше Цветан Соколов с 14 точки. Розалин Пенчев добави 12.

За домакините Леал записа 15 точки.

След третата си поредна загуба в турнира, възпитаниците на Силвано Пранди са на 12-то място в общото класиране. В полунощ им предстои мач срещу Русия.