Националите с трудна победа над Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Ивелин Попов отбеляза единственото попадение в Лисабон

Националният отбор на България по футбол записа трудна победа с 1:0 над Саудитска Арабия в контролна среща, играна в Португалия. Единственото попадение отбеляза капитанът Ивелин Попов десетина минути преди края.

Тимът на Петър Хубчев бе подкрепян от стотина фенове на трибуните на стадион "Рестело" в Лисабон. Селекционерът заложи на Пламен Илиев, Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Симеон Славчев, Мартин Райнов, Ивелин Попов и Спас Делев.

Най-чистото положение преди почивката бе в полза на Саудитска Арабия. Михаил Александров бе принуден да чисти топката от голлинията след прехвърлящ удар на Мухамах Абу Радиах. В ситуацията сгреши Николай Бодуров, който върна неразчетено с глава към вратаря Илиев.

В началото на второто полувреме съперникът отново бе близо до попадение, но Илиев се намеси решително след изстрел на Абу Радиах. Нашите се събудиха едва в последните минути, а в игра се появиха резервите  Георги Миланов, Андрей Гълъбинов и Алексаднър Тонев.

Именно Миланов получи топката на левия фланг и центрира, а Попов бе точен с глава за единствения гол в срещата. Само две минути по-късно противникът остана с 10 футболисти - Ал Хараби влезе много грубо в краката на Миланов и съдията Фабио Белисимо му показа директен червен картон.