Националките до 23 години ще играят на полуфинал на Мондиала

Куба победи Бразилия и осигури място на България в решителните двубои

FIVB

Националният отбор на България по волейбол за жени до 23 години се класира за полуфиналите на световното първенство в Словения.

Това стана факт, след като Куба изненадващо победи шампионките от Бразилия с 4:1 (15:12, 9:15, 15:10, 17:15, 16:14) в последния мач от група "Б" на Мондиала, а с това помогна на българките по пътя към финалите.

Момичетата на Тони Зетова пък победиха настоящите шампионки в четвъртия кръг с категоричното 4:0. Шампионът в Любляна се провежда в експеритемнтален формат, като победителите трябва да спечелят 4 гейма до 15 точки.

Родните националки завършиха на второ място в предварителната група, след първенеца Турция и двата тима продължават сред четирите най-добри тима на Мондиала. Волейболистките на "селесао" останаха на трето място в крайното класиране на групата с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и ще играят за пето-осмо място на турнира.